Aksesuāriem ir milzīga nozīme kāzu tērpa kopskatā, tas ir kā punkts uz “i” neatkārtojamam līgavas tēlam. Visā aksesuāru daudzveidībā īpašu vietu ieņem mūžsenais gaisīgais plīvurs, par kuru tūlīt parunāsim.

Visos laikos plīvurs ir bijis ļoti iecienīts, kas ļauj to pamatoti dēvēt par karalisku kāzu aksesuāru. Nav saskaitāmas kāzas, kurās līgavu rotājis plīvurs. Tas līgavas tēlam piešķir netveramu romantiku – to odziņu, kuru centušies aprakstīt neskaitāmi rakstnieku pulki. Plīvurs ir šķīstības un nevainības simbols. Tā ir ne tikai rota, bet nes arī zināmu zemteksta funkciju, par kuru mūsdienās nereti aizmirst....

Tradīcija. Kopš senseniem laikiem uzskatīts, kāzu diena ir ļauno spēku pulcēšanās laiks. Lai līgavu nenoskaustu ,,ļaunā acs”, kādreiz viņu apsedza ar baltu lakatu. Šim pašam mērķim kalpoja arī īpašs kāzu pārsegs, zem kura nebija redzama līgavas seja. Virs pārsega tika uzlikts krustiņš, kas ķēdītē karājās no galvas līdz mugurai. Ieradusies baznīcā, līgava pati vai ar draudzeņu palīdzību noņēma apsegu, un līgavainis ieraudzīja līgavu ar atklātu seju. Piekritīsiet, ka tradīcijas tomēr ir skaistas.

Mūsdienas diktē savus noteikumus, un šodien reliģiskajām tradīcijām vairs nav tik spēcīga ietekme. Tādēļ nav brīnums, ka plīvurs no simbola kļuvis par aksesuāru. Un, kā jebkuram aksesuāram, tam vispirms jāharmonizē ar līgavas tēlu.

Parasti plīvura izgatavošanai izmanto speciālu smalku sietveida audumu. Efektīgi, skaisti un neaizmirstami. Plīvura forma var būt ļoti dažāda. Aplis – visvienkāršākā, no vienkārtas auduma, ko uzklāj uz frizūras, lai plīvurs vienmērīgi noklātos uz visām pusēm. Šādu plīvuru piestiprina ar matadatām. Otrs izplatītākais plīvura veids ir kaskāde – plīvurs no vairākām auduma kārtām. Tagad populārs ir arī spāņu stila plīvurs, kura malas rotā izšuvumi. Lielākā daļa līgavu izvēlas plīvuru ar neapstrādātām malām. Pēdējā laikā līgavas pie plīvura izvēlas diadēmu. Gaisīgais materiāls kopā ar zaigojošajiem dārgakmeņiem piedod līgavas frizūrai īpašu šarmu. Tērpu ieteicams papildināt ar cimdiem. Koptēls izskatīsies ļoti noslēpumaini.

Dalīties: