Katra topošā māmiņa agrāk vai vēlāk sajūt nepieciešamību iegādāties īpašu apakšveļu. Kādai tai jābūt? Kas jāzina, to izvēloties? Kam jāpievērš īpaša uzmanība?

Kvalitatīva veļa būs izgatavota, ņemot vērā sievietes organisma fizioloģiskās izmaiņas grūtniecības laikā. Pievērsiet uzmanību veļas materiālam. Tam jābūt gaisu caurlaidīgam, mitrumu uzsūcošam, tas nedrīkst radīt diskomfortu. Grūtnieču āda mēdz būt īpaši jutīga un atšķirīgi reaģēt uz temperatūras izmaiņām.

Pēdējo gadu nozīmīgākais atklājums ir jaunais zīdainais audums – mikrofibra. Pateicoties tā mikrošķiedru augstajai kvalitātei, pat visjutīgākā āda netiek traumēta. Elastīgā mikrofibras veļa ļauj ķermenim brīvi elpot, tai piemīt unikāla īpašība saglabāt optimālu ādas temperatūru, neatdzesējot un nesakarsējot to.

Kas jāzina PIRMS

Jau agrīnā grūtniecības laikā noteikti jāpievērš īpaša uzmanība krūšturim. Krūtis piebriest, kļūst smagākas, rodas papildus slodze pleciem, kaklam, muguras augšdaļai. Parastie krūšturi nespēs noturēt un aizsargāt krūtis, bet krūšturi ar stīpiņām tām pat var kaitēt. Izvēloties krūšturi, pievērsiet uzmanību lencītēm – tām jābūt mīkstām, platām un ērtām. Lencīšu uzdevums ir noņemt slodzi no pleciem, novēršot stājas izmaiņas un nepieļaujot izstiepumu veidošanos. Plaši pieejami ir arī speciāli krūšturi naktij, kas nodrošina komfortu un ērtības gulēšanas laikā.

Ja jūs sajūtiet nogurumu, muguras sāpes, saspringumu jostas daļā, palīdzēt var īpašas jostas – bandāžas. Tās noņems slodzi no mugurkaula, palīdzot saglabāt pareizu stāju un nepieļaujot muskuļu un ādas izstiepumus - strijas. Bandāža neļaus vēderam noslīdēt, palīdzēs bērniņam ieņemt pareizu stāvokli un pasargās no iespējamiem grūtniecības un dzemdību sarežģījumiem.

Kas jāzina PĒC

Jūs esat kļuvusi par māmiņu. Par krūšturi barojošām māmiņām jāparūpējas jau grūtniecības pēdējās nedēļās. Krūšturim ne tikai jānotur un jāpasargā krūtis, bet tam jānodrošina ērta piekļūšana krūtīm barošanas laikā.

Lai koriģētu augumu pēcdzemdību laikā un atjaunotu vēdera muskuļu tonusu, var valkāt elastīgas biksītes. Tās piespiež vēderu, padarot to plakanu un līdzenu, dibena formu saglabājot apaļu, bet vidukļa un gurnu apjomu vizuāli samazinot. Nopietnāku izmaiņu gadījumā būs nepieciešamas pēcdzemdību jostas – bandāžas, kuras ir īpaši elastīgas, ar augstām ķermeņa korekcijas spējām.

Universālās bandāžas lieto gan pirms, gan pēc dzemdībām, bet labāk tās izmantot kā papildinājumu pirmsdzemdību un pēcdzemdību jostām.

Dodoties specializētas veļas iegādē, noteikti lūdziet padomu savam ārstam.

Dalīties: