To nozīme nav pārvērtējama. Tēla pabeigtība, stila smalkums, veiksmīgs akcents un nepilnību nomaskēšana – tik daudz un dažādas nozīmes ir šīm detaļām. Tieši aksesuāri palīdzēs atklāt līgavas individualitāti, raksturu un neatkārtojamo stilu.

         Plīvurs

 Tā ir tradicionāla līgavas galvas rota no gaiša viegla materiāla, kas simbolizē nevainību un pēc seniem ticējumiem aizsargā no skauģu skatieniem. Plīvuru gatavo no dažāda blīvuma un stingruma tilla vai šifona auduma, to drapējot un veidojot ieloces – mīkstas vai asas, vairāk vai mazāk akcentētas. Plīvura malas var atstāt neapstrādātas, var apšūt ar slīpā diegā piegrieztu atlasa lentu, apdarināt ar aukliņu, izšuvumu vai veidot viļņotu ar zigzagadūrienā apšūtu malu, kurā, ja nepieciešams, iestrādā makšķerauklu. 

Visvienkāršākais ir no apaļas formas auduma gabala veidots plīvurs, ko pie frizūras nostiprina ar matadatām, veidojot brīvi krītošas malas.   

Otrs izplatītākais plīvura veids ir tā saucamā ,,kaskāde”, kad plīvuru darina divās vai vairāk kārtās – visgarākā ir apakšējā, tad katra nākamā ir īsāka par iepriekšējo. Kārtas sakroko un sastiprina, papildinot ar rotājumu – dzīviem vai mākslīgiem ziediem, vai dekoratīviem veidojumiem no pērlēm, zīda u.t.t.

Plīvura garumu tradicionāli veido līdz pleciem, līdz elkoņiem (visizplatītākais) vai līdz nolaistu roku pirkstgaliem. Garie laulību plīvuri ir divu un vairāk metru gari.

      Galvas rotas – vainadziņi, diadēmas, tiāras, kronīši, matadatas un sprādzes.

Tās kalpo kā papildinājums plīvuram, vienlaicīgi nostiprinot to un maskējot ,, savienojuma” vietu  ar frizūru.

Diadēmas un tiāras – greznas dārgakmeņu un dārgmetālu galvas rotas līdz mūsdienām nākušas no viduslaiku Eiropas. Tiārai tradicionāli ir trīs pusapaļi vijumi, kas atgādina pāvesta galvas rotu, no kuras arī saglabājies nosaukums. Mūsdienās to gatavo no smalkām, gandrīz nemanāmām stieplītēm sastiprinātiem mākslīgiem dārgakmeņiem.

Vainadziņus stiprina tā, lai tie nenosegtu frizūru un būtu iespējams piestiprināt plīvuru.

      Daži padomi     

                 Aksesuārus izvēlieties pie konkrētā tērpa, lai saskaņotu stilu un formu.
                 Plīvuru un galvas rotas vēlams pielaikot ar izveidotu frizūru.
                 Rūpīgi apsveriet, vai ar izvēlēto galvas rotu jutīsieties ērti.
                 Neaizmirstiet par fotogrāfēšanos – vai  iepatikusies galvas rota pārāk neaizsegs seju? 

Dalīties: