Kāzas ir ne tikai jauns sākums – tā ir diena, kad līgava un līgavainis ir ne tikai paši laimīgākie cilvēki uz zemes, bet arī skaistākie. Ikviens skatiens ir vērsts abu šīs dienas svarīgāko cilvēku virzienā. Tomēr būsim godīgi, līgava saņem vairāk uzmanības un apbrīnas.  Kā līgavainim “nozagt”  kaut daļu no līgavai veltītiem skatieniem? Atbilde – ar eleganci un izsmalcinātiem aksesuāriem, kas raksturo to nesātāju. Nav nekā piemērotāka par stipram dzimumam domātām rotaslietām.

Svarīgi pieminēt, ka daudzās kultūrās līgava un līgavainis valkā simboliskas rotas, lai norādītu uz savu savienību.

Atloka piespraudes

Atloka piespraude līdzīgi gredzenam ir tradicionāla līgavaiņa rotaslieta. Bieži tā stilistiski papildina līgavas piespraudi un tiek sprausta uz kreisā atloka. Līgavainim atloka piespraudes ir arī simbolisks aksesuārs, kas norāda uz uzticību savai topošai sievai.

Līgavaiņa atloka piespraudes var būt atšķirīgu izmēru, formu un izgatavotas no dažādiem materiāliem. Populāras ir metāla piespraudes, kas var būt izgatavotas no sudraba, zelta vai nerūsējošā tērauda. Dažreiz tās var būt arī rotātas ar gravējumiem vai maziem, dekoratīviem elementiem. 

Aproču pogas

Vīriešu aproču pogas ir neaizstājams klasiskā stila elements, kas jau izsenis rotājis stiprā dzimuma apģērbu komplektus. Tradicionāli aproču pogas tiek izmantotas pie grezna vai klasiska apģērba, taču arvien biežāk tās papildina neformālu apģērbu, uzsverot valkātāja vēlmi tradīcijai piešķirt mūsdienīgu pielietojumu. Tādējādi aproču pogas veiksmīgi papildinās gan formālu, gan neformālu līgavaiņa apģērbu. Šīs rotas ir mazas, taču nevar palikt nepamanītas. Aproču pogas vīriešiem ir pievilcīgs aksesuārs, kas ļauj izpaust savu stilu un personību. 

No greznajiem aproču pogu modeļiem īpaši izceļas sudraba vai zelta izstrādājumi ar dārgakmeņiem. Lūk, daži simboliski un eleganti dārgakmeņi, kas īpaši piemēroti kāzu gadījumam.

  • Sodalīts ir tumši zils dārgakmens, kas simbolizē godīgumu un patiesus nodomus;
  • Onikss dabā sastopams visdažādākos toņos, līdz piesātinātam violetam un pilnīgi melnam. Akmens pozitīvi iedarbojas uz negatīvo enerģiju, attur no sliktiem ieradumiem, slāpē ārdošu enerģiju un atver patiesām jūtām;
  • Lazurīts ir tumši zils dārgakmens, kas mazina trauksmi, nodrošina garīgo līdzsvaru, vienlaikus novēršot negatīvas domas.

Rokassprādzes

Atbilstoši izvēlēta rokassprādze parāda statusu un apliecinājumu jūsu oriģinālam stilam. Jāsaka, ka vīriešu rokassprādzes ir ļoti populārs modes aksesuārs, kuru dizainā tiek izmantota āda, metāls, stikls, akmens, keramika un dažādi dārgakmeņi. Ļoti populāras un parocīgas ir magnētiskās aizdares ātrai stiprināšanai un nēsāšanai. Rokassprādzi nav obligāti pieskaņot formālam uzvalkam – tā raksturo valkātāja personības radošo pusi un atklāj stilistiskās pieķeršanās. Dabīgās ādas blīvs pinums apvienojumā ar  uzveramiem metāla cilindriem,  “čūskveida” ķēde, gravēti metāla elementi ir tikai daži no populārākajiem dizaina paņēmieniem, kas tiek izmantoti vīriešu rokassprādzēs.

Gredzeni

Pārsvarā dominē minimālistiska dizaina vīriešu gredzeni. Tie var būt lakoniski, ar gludu apstrādi, gredzeni bez pārmērīgiem rotājumiem vai detaļām. Izmantotā minimālistiskā pieeja izceļ gredzena materiālu un pasvītro tā vienkāršo eleganci.

Populāra izvēle līgavaiņa gredzenam ir platīns, kā arī zelts dažādās cēlā metāla tonalitātēs, piemēram, baltā, rozā vai dzeltenā krāsā. Katrs metāls gredzenam nodrošina savu unikālo estētiku un tā izvēle ir atkarīga no valkātāja individuālās gaumes.

Tekstūras un raksti.  Uz daudziem gredzeniem var redzēt interesantu tekstūru vai rakstus un simbolus, kas piešķir gredzenam individualizētas vizuālās kvalitātes.

Mūsdienīgi materiāli. Daži līgavaiņa gredzeni ir izgatavoti no alternatīviem materiāliem, piemēram, titāna, keramikas vai karbona šķiedras. Šie materiāli ir ļoti izturīgi un mūsdienīgi, un tie dod iespēju izcelties ar unikālu un modernu izskatu.

Interneta veikala 220.lv vīriešu rotaslietu klāstā pieejamas jaunāko dizainu rotaslietas gan no zelta, sudraba, platina un keramikas. Iekārojamas rotaslietas – Jūsu īpašai dzīves dienai!

Dalīties: