Ir viegli atrast skaistus kāzu gredzenus. Tomēr nav viegli atrodami perfektie kāzu gredzeni, kas sevī apvieno vairākas ļoti svarīgas īpašības - izturību, pieņemamu cenu un skaitu dizainu. Kad uzsākti gredzenu meklējumi, sākotnēji ir samērā grūti noorientēties un neapjukt plašājā piedāvājumā, jo spožums un greznais dizains bieži vien aizēno gredzena kvalitāti. Tomēr, arī lēti laulību gredzeni var izcelties ar ilgmūžību un simpātisku akcentu, un šeit svarīgu lomu spēlēs tieši metāla izvēle.

Pirmā vieta, kur varat uzsākt meklējumus, ir saloni, kuriem ir savas tiešsaistes iepirkšanās vietnes - juvelierizstrādājumi internetā ir apskatāmi pat 360 grādos, tiem ir pieejami detalizēti apraksti un jūs vienmēr varat saglabāt savu izvēli vai nosūtīt elektroniski savam partnerim dažādas idejas.

Kā atrast ideālus laulības gredzenus, kas kalpos visu mūžu, un nepārmaksāt?

Laulību gredzenu komplekti var būt ļoti dažādi, un to cenu amplitūda bieži vien svārstās no 200-3000 EUR par pāri. Svarīgākais kritērijs, kas bieži nosaka cenu, ir metāls, no kura izgatavoti kāzu gredzeni.

Populārākā jauno pāru izvēle ir zelta laulību gredzeni, kas ir kļuvuši par stabilu un nemainīgu vērtību. Noskairdosim, kā citi metāli ietekmē gredzenu cenas, un kādas īpašības piemīt katram no šiem gredzeniem.

Lētāki gredzeni

Tērauds

Ja jūsu budžets nav pārāk iespaidīgs, tērauds var būt lielisks risinājums. Tas ir salīdzinoši spēcīgs un izturīgs, un tam ir pret skrāpējumiem izturīga virsma. Turklāt, nerūsējošais tērauds ir hipoalerģisks un piemērots tiem, kam ir jutīga āda.

Nerūsējošais tērauds ir īpaši piemērots vīriešu kāzu gredzeniem, jo ​​tas izstaro spēku un vīrišķību. Gredzena dizainu papildiniet ar smalku tekstūru, matētu apdari vai jauktiem metāliem, piemēram, rozā zelta strīpiņu tērauda gredzena centrā.

Volframs

Volframa kāzu gredzeni pēdējā laikā ir kļuvuši samērā moderni. Volframa karbīds ir izturīgs pret skrāpējumiem, hipoalerģisks un īpaši izturīgs. Atšķirībā no dažiem citiem tradicionālajiem juvelierizstrādājumu metāliem, volframs nekļūst blāvs. Ja jums patīk just gredzena smagumu (līdzīgi zeltam un platīnam), volframs varētu būt jums piemērots metāls.

Volframs ir dabīgā tumši pelēkā krāsā, taču juvelieri to var pārklāt ar citu krāsu, lai tas izskatās melns, balts vai pat zeltains. Ņemiet vērā, ka volframa stingrības dēļ juvelieri nevar mainīt no šī metāla izgatavoto gredzenu izmērus, tāpēc gredzena izmēru nāksies izvēlēties ļoti precīzi.

Titāns

Daudziem juvelieriem patīk strādāt ar titānu. Tas ir neticami spēcīgs un izturīgs, un tam var būt daudz dažādi toņi, sākot no tumšas nokrāsas līdz spīdīgi baltai. Hipoalerģisks un pārsteidzoši viegls, titāns ir izturīgāks par zeltu un platīnu.

Sudrabs

Cilvēki ir darinājuši rotaslietas no sudraba gadu tūkstošiem. No sudraba tiek izgatavoti skaisti gredzeni, un tas ir diezgan lēts, taču sudraba gredzeniem ir savi trūkumi.

Sudraba juvelierizstrādājumus ir vieglāk saskrāpēt, un tie ar laiku kļīst blāvāki. Daudzi juvelieri pārklāj sudrabu ar rodiju, lai novērstu krāsas izbalēšanu un aizsargātu tā virsmu no skrāpējumiem.

 

Gredzeni vidējā cenu diapazonā

Pallādijs

Pallādijs ir izdevīgāka alternatīva platīnam un baltajam zeltam. Kāpēc tā ir laba alternatīva? Pallādijam, platīna saimes elementam, ir tikpat krāšņa baltā nokrāsa un izturīgums.

Tā kā šī metāla baltā krāsa ir dabiska, tam nav nepieciešama papildu apkope, pallādija gredzeni ir izturīgi pret izbalēšanu un ķīmisko eroziju.

Dzeltenais zelts

Dzeltenā zelta laulību gredzeni tiek izgatavoti no 14K zelta. Siltais un saulainais dzeltenais zelts joprojām ir vistradicionālākā kāzu rotaslieta. Tā kā tīrs zelts ir pārāk mīksts valkāšanai ikdienā, juvelieriem tas ir jāapvieno ar citiem metāliem, piemēram, varu, sudrabu, niķeli vai cinku. Tieši šis sastāvs viebiežāk izraisa alerģiskas reakcijas uz ādas, kas kļūdaini tiek piedēvētas tikai zeltam.

Daudzi zelta juvelierizstrādājumi internetā un gredzeni ir pieejami par zemāku cenu un zemākām provēm- vien 10K. Esiet piesardzīgi, izvēloties 10K gredzenus. Ļoti bieži gredzeni, kas izgatavoti no 10K zelta, ir nekvalitatīvi, lai nodrošinātu ilgstošu kalpošanu. Dodiet priekšroku 14K vai pat 18K zeltam.

Baltais zelts

Pēdējo gadu desmitu laikā baltais zelts ir dominējis laulību gredzenu tirgū. Metāla izsmalcinātais, baltais spīdums izdevīgi izceļ bezkrāsainos dimantus. Varētu apgalvot, ka dimanti un baltais zelts ir kā radīti viens otram.

Tā kā daba zeltu rada tikai dzeltenā krāsā, juvelieriem tas ir jāpārklāj ar rodiju, lai tas kļūtu balts. Rodija pārklājums ar laiku nolietojas. Tāpēc, ja izvēlaties balto zeltu, iespējams, pēc kaut kāda laika jums tos nāksiet atjaunot vai nomainīt.

Rozā zelts

Sievišķīgs un uzmanību piesaistošs rozā zelts ir sakausējums, kas izveidots no dzeltenā zelta un vara. Tas izskatās īpaši intriģējošs, ja to apvieno ar sārtiem dārgakmeņiem, piemēram, rubīnu. Šis vidējas klases metāls pēdējos pāris gados ir bijis pieprasīts kāzu gredzenos un ekskluzīvu pulksteņu ražošanā.

Gredzeni no dārgiem metāliem

Platīns

Jau pats tā nosaukums skan grezni. Platīna cietības, retuma un dabiski baltā spīduma dēļ, kas nekad neizbalē un nemaina krāsu, tas ir vispieprasītākais un tajā pat laikā viens no dārgākajiem saderināšanās gredzenu metāliem.

Prestižais platīna saderināšanās gredzens, viennozīmīgi izturēs laika pārbaudi. Ja vēlaties sasniegt ekskluzivitātes virsotni, izvēlieties platīnu.

 

Lēti laulību gredzeni - jā vai nē?

Būs sarežģīti atrast izturīgus dārgmetāla gredzenus par viszemākajām cenām. Uzmanību no kvalitātes ir viegli novērst ar greznu dizainu vai iestrādātiem akmeņiem. Tomēr, nekad neignorējiet gredzenu sastāvu un precizējiet par to biezumu, provi, sakausējumiem un citām īpašībām.

Ne visi metāli laika gaitā spēj noturēt nevainojamu izskatu un formu. Daži vieglāk pakļaujas ārējai ietekmei, citi ir mazāk trausli. Par laimi, vairāki labi metāli, tādi kā tērauds vai volframs, ietilpst budžeta kategorijā, kas kalpos jums gadiem ilgi un novecos “skaisti”.

Dalīties: