Kāzas – tā ir viena no dzīves spilgtākajām izrādēm. Un ir vērts to iemūžināt foto vai video.

Mūsu vecākiem droši vien pat sapņos nerādījās foto un videotehnika, kāda tā ir piejama šodien. Par  vecvecākiem un vēl tālākiem senčiem nemaz nerunājot. Tehniski tā ir sarežģīta, praktiskā pielietošanā - ne pārāk. Un varētu pat teikt, ka ikviens kāzu viesis var vienlaikus būt arī fotogrāfs vai videooperators.

Reizēm pat rezultāts var izdoties ne sliktāks kā profesionālim. Tikai jāatceras , ka, ja viesi sauc ,,rūgts”, fotogrāfs nedrīkst sniegties pēc glāzes. Viņa uzdevums - veiksmīgs kadrs. Un tad ir skaidrs, ka labāk šīs rūpes uzticēt sava amata meistaram.

                                Jautājumi, kas jānoskaidro.

Kā praksē novērots, kāzu ,,hronistu” lielākoties izvēlas pēc ,,nostāstiem’’ – pozitīvā pieredze un labais rezultāts ļauj vienu vai otru meistaru ieteikt draugiem un paziņām, tie, savukārt, iesaka nākamajiem u.t.t.

Bet, ja viennozīmīgu rekomendāciju nav, un plašajā firmu piedāvājumā jāatrod īstais un vienīgais?

Ir virkne lietu, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties fotogrāfu svarīgajiem dzīves mirkļiem. Vispirms apskatiet viņa darbu portfolio, un pārliecinieties, ka piedāvātais stils jums ir pieņemams. Nepieciešams noskaidrot sekojošus jautājumus:

 • Vai fotogrāfs strādās viens, kopā ar asistentu, vai varbūt darbu veiks tikai asistents (tādā gadījumā vēlams iepazīties arī ar viņu).
 • Vai fotogrāfam nepieciešamības gadījumā būs papildus aparatūra? Vai viņš jau iepriekš ir strādājis jūsu kāzām izvēlētajā baznīcā, reģistrācijas nodaļā vai restorānā?
 • Cik maksās viņa pakalpojumi noteiktam laika periodam?
 • Cik būs jāmaksā, ja svinības ieilgs?
 • Vai viņš būs gatavs strādāt līdz svinību beigām?
 • Cik laika būs nepieciešams klasiskajām ,,parādes’’ fotogrāfijām? Vai tām labāk fotogrāfēties pirms ceremonijas vai tās laikā? 
 • Cik maksās viss fotogrāfiju komplekts?
 • Cik maksās atsevišķu fotogrāfiju pavairošana?
 • Cik ilgā laikā fotogrāfiju paraugi tiks izgatavoti?
 • Cik ilgā laikā tiks izgatavotas atsevišķi pasūtītās fotogrāfijas?
 • Kā fotogrāfs būs ģērbies? Vai viņš būs gatavs piemērot savu apģērbu viesu apģērbam, ja jūsu viesību etiķete to prasīs (tērpties, piemēram, smokingā).

Vislabāk uzdot šos un vēl citus jūs interesējošos jautājumus vairākiem fotogrāfiem, lai salīdzinātu piedāvājumu un izvēlētos jūsu vēlmēm atbilstošāko.

                          Vai virtuālās kāzas pasūtījāt? 

Mūsdienu tehnikas līmenis piedāvā bezgalīgi daudz variāciju.. Iespējams pat, izmantojot kolāžas tehniku un dažādus kompjūterefektus, izgatavot virtuālu kāzu filmu. Viesi būs tie paši, bet kāzas izskatīsies pavisam savādākas. Ideja ļoti vilinoša, varbūt kāds jau to ir realizējis?

 Kā liecina mūsu redakcijas neatkarīgie pētījumi, lielākā daļa fotogrāfu joprojām izmanto standarta fotogrāfēšanas paņēmienus, kuru rezultātā top ,,stīvas” bildes ar saspringtām izteiksmēm sejās. Turpretī meistarīgi komponēt kadru, kā liecina ,,interneta izmeklējumi” prot tikai retais, tādēļ mēs iesakām – pasūtiet kāzu fotoreportāžu – sejas izteiksmes būs nemākslotas un fotogrāfijas dabiskas. Varbūt jūs baida, ka uz šādām fotogrāfijām jūs neizskatīsieties pietiekami labi? Izvēle jūsu ziņā ! Kad sev patīkat labāk - speciāli pozējot vai kad īsti nezināt, kurā brīdī jūs fotogrāfē?

Protams, iespējams ,,kaulēties” un palikt pie jums vispieņemamākajām. Darba rezultāts parasti ir kāzu albums vai samontēta videofilma. Plus bildes viesiem. Filmas parasti viesiem nedāvā. Iesakām jums pašiem pārlūkot safilmēto materiālu, jo operators jau nevar zināt, ka tieši tā, kuras tuvplānu viņš ir uzskatījis par nepietiekami interesantu, patiesībā ir jūsu mīļākā tante. Procesu nepieciešams kontrolēt!

 Nav viegli būt par modeli savās kāzās! Toties pēc gadiem jūsu mazbērni pavadīs pasakainus mirkļus, pētot ģimenes albumus un klausoties jūsu stāstus par laikiem, kad bijāt jauni!

  

 

Dalīties: