Jūsu sirds kā traka sāk dauzīties, tikko izdzirdat viņa balsi, elpa aizraujas, atskanot viņa zvanam, bet no galvu reibinošajiem skūpstiem kā skudriņas pārskrien visam ķermenim. Iemīlēšanās jūs uz laiku padara aklu un jums šķiet, ka esat atradusi savu ideālo vīrieti. Jūs ticat, ka šis vilinošais spēks liecina par to, ka visu atlikušo dzīvi līdz sirmam vecumam jums lemts laimīgi nodzīvot kopā.

Taču patiesībā – tas nebūt nenozīmē, ka viss tā arī piepildīsies. Mēs nereti fizisko tieksmi pēc otra cilvēka uztveram kā liecību tam, ka ar šo cilvēku ir lemts būt kopā. Jā, protams, abpusēja vēlme just sev līdzās to otru – tā ir atslēga ilglaicīgām attiecībām, taču nebūt ne vienīgais un noteicošais nosacījums, lai šīs attiecības būtu noturīgas un ilgstošas. Ir jāņem vērā arī citi faktori. Jaunākie pētījumi, par kuriem vēsta žurnāls „Cosmopolitan” raksturo tās vīrieša īpašības, kuras var jums ļaut noprast, vai attiecībās ar mīļoto jūs gaida veiksme.

1. Viņš skaidri zina, ko grib. Jebkurš vīrietis, ar kuru vēlaties veidot ilgstošas attiecības, zina, ko viņš grib un spēj jums sastāstīt diezin ko par saviem nākotnes plāniem turpmākajai dzīvei. Viņš gribēs veidot ar jums nopietnas attiecības tad, kad būs sapratis, ka jūs ideāli iekļaujaties viņa iedomātajā pasaulē. Taču, ja attiecībā uz savu nākotni viņam nav nekādu plānu vai arī tie visi ir neskaidri un izplūduši, negaidiet, ka viņš jums piedāvās savu roku un sirdi. Nemieriniet sevi ar domu, ka vispirms jūs apprecēsieties, bet pēc tam gan jau viņš izlems, ko īsti vēlas no dzīves. Nemāniet sevi – pat tad, ja viņš galu galā būs sapratis, kas īsti viņam ir vajadzīgs, jums viņa dzīves plānos vieta tā arī var neatrasties. Tipiska aina pēc pāra šķiršanās, ja tā bijusi pirmā laulība, ir šāda: vīrs un sieva pēkšņi saprot, ka viņu attīstība rit atšķirīgos virzienos un katrs no dzīves gaida pavisam atšķirīgas lietas. Tādēļ viņi vēlas šķirties pēc iespējas ātrāk, lai rastos iespēja noslēgt jaunu laulību. Līdzīgu situāciju var novērst visai vienkārši – jau laikus ir jāapzinās, kādu īsti nākotni sev iztēlojies jūsu potenciālais laulātais.

2. Viņš ir optimists. Nesen veiktie pētījumi liecina, ka tās sievietes, kuru partneri ir dzīvespriecīgi, ir apmierinātākas ar savām attiecībām. Vēl jo vairāk, zinātniekiem ir izdevies pierādīt, ka jo dzīvespriecīgāk un optimistiskāk vīrietis raugās uz dzīvi, jo ilgstošākas ir viņa attiecības ar sievieti. Citiem vārdiem sakot, ir ne vien patīkami redzēt sev līdzās cilvēku, kurš no ikviena skāba citrona, ko brīdi pa brīdim mums piespēlē dzīve, spēj kā rotaļājoties uzburt limonādi, bet arī apzināties, ka viņa optimisms – jūsu mīlestības veiksmes ķīla. Sīki konflikti nespēj sabojāt viņa dzīvesprieku, un pozitīvisma stiprā straume iznesīs jūs cauri pat visbezcerīgākajām situācijām.

Starp citu, vai viņš prot jūs sasmīdināt? Tā nebūt nav mazsvarīga īpašība cilvēkam, kuru jūs vēlaties redzēt sev līdzās visu atlikušo mūžu.

3. Viņš ir gatavs mainīties jūsu dēļ. Pārveidot vīrieti nav iespējams. Taču vīrietis var pats gribēt mainīties – jūsu dēļ. Ja viņa uzvedībā jūs kaut kas traucē, pastāstiet viņam par to. Vīrietis, kurš iekšēji ir nobriedis nopietnām attiecībām, jūs uzklausīs, izanalizēs radušos situāciju un pacentīsies rīkoties atbilstoši saviem secinājumiem. Ja vīrietis ir patiešām iemīlējies, viņš ir gatavs uz kompromisiem un cenšas piestrādāt pie tām sava rakstura īpašībām vai tiem uzvedības aspektiem, kuri jūs tā mulsina. Pētījumi liecina, ka veiksmīgi laulātie pāri laiku pa laikam kaut ko maina sava partnera būtībā – vai tā būtu rakstura īpašība vai kāda būtiska iezīme.

4. Viņš jums vienmēr ir kā noslēpums. Attiecību sākums – ļoti interesants un saviļņojošs posms, jo jūs tikai sākat iepazīt viens otru. Bet arī tad, ja jaunatklāsmes efekts sāk zust, ir ļoti svarīgi, lai vīrietis, kuru, šķiet, jūs krustām šķērsām jau pazīstat, spētu saglabāt sevī kādu daļiņu noslēpumainības un neizprotamības. Neraugoties uz tuvību, ko izjūtat pret vīrieti, kurš dalās ar jums itin visā, kas viņam dārgs, pastāv bīstamība, ka viņš ar laiku jūs vairs nesaistīs un no romantiska mīlnieka pārvērtīsies tikai tuvā draugā.

5. Viņš nopietni izturas pret naudu. Tas, kā vīrietis izturas pret naudu, daudz ko pastāsta par viņu pašu. Labas pazīmes ir šādas: viņš neizmet čekus pēc veikala vai restorāna apmeklējuma, laiku pa laikam viņam zvana no bankas un piedāvā atvērt kredītkontu utt. Psihologi uzskata, ka vīrietis, kurš neseko līdzi saviem izdevumiem, nespēj kontrolēt savu dzīvi un nezina, kas īsti ir pacietība. Ja vīrietis vieglprātīgi izturas pret savām finansēm, viņa uzvedība daudzējādā ziņā līdzinās tāda vīrieša uzvedībai, kuram ir nosliece uz neuzticību. Taču vīrietim nav jābūt skopulim. Pat finanšu lietās visorganizētākajam cilvēkam jāprot savu reizi tērēties, tā teikt, palaist naudu pa vējam un izdarīt impulsīvus nepārdomātus pirkumus. Ja tā visa pietrūkst, jūsu izredzētais visdrīzāk būs skops arī citu jūtu izpausmē, un negaidiet, ka strīda laikā viņam radīsies vēlme meklēt kompromisu.

Dalīties: