Trīs gludekļi, četri  sienas pulksteņi, šašlika marinēšanas trauks, servīze, eļļas glezna - tās visas ir reālas dāvanas, ko savās kāzās saņēmuši reāli cilvēki. Visaām šīm lietām kopīgs ir tas, ka saviem jaunajiem saimniekiem tās ir gluži liekas.

Apkopojot Jūsu atsauksmes, esam izveidojuši  visnevēlamāko kāzu dāvanu sarakstu.

Trauki. Dāvināt traukus ir diezgan riskanta ideja. Tie laiki, kad mūsu mātēm un vecmāmiņām porcelāna šķīvji un tases bija zelte vērtē, jau sen pagājuši. Tagad dažādas servīzes un trauki pieejami milzīgā izvēlē, un mūsu izraudzīto trauku formas un krāsas var neatbilst jaunlaulāto gaumei.

Gultas veļa. "Mums uz kāzām uzdāvināja Ivanovā ražotu gultas veļas komplektu. Uzmanību! Tas paredzēts pusotra platuma gultai", - raksta sašutusi sieviete kādā no Krievijas forumiem. Vai nu dāvinātājs nav pievērsis uzmanību platuma norādei, vai varbūt nospriedis, ka jaunlaulātajiem arī ar to ir gana. Gultas veļu noteikti vajadzētu dāvināt tikai tad, ja dāvanas pasniedzējs ļoti labi pazīst jaunā pāra gaumi un zina viņu guļvietas izmērus.

Apģērbs. Grūti iedomāties apģērbu kā kāzu dāvanu, bet... "māsai radinieki uzdāvināja kažokādas cepuri, kas viņai nepiestāv, un baltas sandales, kas neatbilst viņas izmēram!". Šis ir pilnīgi nepieļaujams gadījums - kad apdāvināts tiek tikai viens no jaunlaulātajiem. Principā tas ir stingri aizliegts. Ja nu tomēr tik ļoti gribas "uzpucēt" jaunos, apdāviniet abus reizē. Daudziem pāriem, piemēram, patīk ģērbties vienādos ziemas džemperos.

"Putekļu krātuves" vainago visnevajadzīgo kāzu dāvanu sarakstu. Te jānosauc, teiksim, spārnota zirga skulptūriņa, porcelāna gulbji vai priekšnama pakaramais kailas meitenes auguma formā. Kādam, iespējams, patiks arī tādi izstrādājumi, tomēr, ja neesat droši pārliecināts, labāk neriskējiet.

"Dzīvās" dāvanas. "Mums uzdāvināja akvāriju ar divām zelta zivtiņām. Bet ne man, ne manam vīram nev nekādas pieredzes zivtiņu kopšanā". Var jau saprast dāvinātāja iecerēto simboliku, jaunam pārim pasniedzot zivtiņu pārīti. Tomēr zivtiņas ir dzīvas būtnes, par kurām pastāvīgi jārūpējas (un jo īpaši rūpīgi - par zelta zivtiņām). Vai jaunie vēlēsies regulāri mainīt ūdeni akvārijā un darīt visu pārējo - visai diskutabls jautājums.

Sadzīves tehnika. "Mēs jau laikus visus brīdinājām - dāvājiet tikai naudu! Tik un tā tikām pie diviem putekļu sūcējiem!". Mūsdienās daudzi jaunie pāri savu sadzīvi ir iekārtojuši vēl pirms laulību reģistrācijas, tādēļ dažādi kafijas automāti, elektriskās tējkannas, tosteri un citi sadzīves tehnikas priekšmeti var izrādīties nevajadzīgi.

Kāzu dāvana ir jāizvēlas ļoti pārdomāti, lai tā neieņemtu goda vietu uz skapjaugšas, bet būtu patiesi noderīga jaunajiem. Lai izvairītos no nepatīkamas situācijas, laikus pacentieties no jaunā pāra izdibināt viņu vajadzības. Citādi pat labi domāta dāvana var izrādīties lieka: "Mums uzdāvināja iespēju doties izjādē ar zirgiem. Bet es pirms kāzām uzzināju, ka esmu stāvoklī. Tāpēc arī izjāde nenotika".

 

Dalīties: