Mūsdienu modes tendences ļauj brīvi traktēt tradicionālo pieeju, veidojot kāzu pušķi līgavai.

Neesot pieņemts līgavai dāvināt sarkanas rozes? Izrādās pēdējais modes jaunums Anglijā ir košs purpursarkanu rožu pušķis līgavai.

Necilās lauku puķītes neiederas pie lieliskās kāzu kleitas?  Bet Vācijā, lūk, aizvien biežāk līgavas pušķī līdzās eksotiskiem ziediem var ieraudzīt jasmīnu vai salvijas ziedus.

Izsmalcinātu un vienlaikus arī vienkāršu kāzu pušķi nesen bija veidojis kāds franču florists, kombinējot baltas rozes un rozā pujenes kopā ar jasmīnu, zaļumiem, dekoratīvām vārpām un pērlēm.

Neliels dekoratīvs akcents, starp citu, ir visai aktuāls arī šajā sezonā. Tas var būt gan ne visai dārgs juvelierizstrādājums, gan krelles, gan mežģīne vai atlasa lenta kontrastējošā krāsā.

Ļoti efektīgi izskatās purpursarkanas rozes, kas rotātas ar pērlēm, un kviešu vārpas. 

Kāzu pušķi - Gan rozes krāšņais zieds, gan lauku rudzupuķe

Taču visneparastākais jaunums ir kāzu pušķa papildinājums ar augļiem, zāles stiebriem un dārzeņiem – ar visu to, kas simbolizē auglību.

Arī mūsdienu līgavas kāzu pušķa forma mēdz būt daudzveidīga, sākot ar tradicionālo apaļo pušķi un ziedu kaskādi un beidzot ar pusmēness vai arkveidīgo, vai sirds formā veidoto pušķi... Tā formu nosaka florista fantāzija un māka. Taču noteicošais neapšaubāmi ir tas, ka ziedu pušķis grezno līgavu, pasvītro viņas tēla vienreizīgumu, turklāt līgavai ar to rokās jājūtas ērti visas laulību ceremonijas laikā.

Kāzu pušķi - Gan rozes krāšņais zieds, gan lauku rudzupuķe

Ja runājam par krāsu gammu, būtiski ir ņemt vērā, ka aktuāla ir tendence atteikties no pasteļtoņiem un pievērsties košām krāsām, piemēram, oranžā savienojumam ar tumši sarkano.

Aizvien biežāk ar lūgumu izveidot oriģinālu kāzu pušķi līgavas vēršas ne pie floristiem, bet gan pie dizaineriem, kuri savā darbā izmanto nevis dabas veltes, bet gan cilvēku veidotus priekšmetus – audumu, metālu, pogas, mežģīnes, piespraudes, juvelierizstrādājumus, pat ģimenes dārglietas. Tā, piemēram, interesanti izskatās ziedi, kas izgatavoti no zīda auduma un rotāti ar pusdārgakmeņiem. Šādu kāzu pušķi līgava pusnaktī vis nemetīs pār plecu savām draudzenēm, bet glabās kā piemiņu par vienu no skaistākajām dienām viņas mūžā.

 

Dalīties: