Ne vienu reizi vien filmās, žurnālos vai Instagram tīklā mēs visi apbrīnojam pasakainos kāzu ceremoniju kadrus balto smilšu pludmalēs uz debeszilā viļņu fona. Līgava ar ziediem matos, gaisīgā kāzu kleitā un līgavainis gaišā kreklā ar uzlocītām piedurknēm. Viņi stāv basām kājām siltajās smiltīs pie ziedu rotātas kāzu arkas un izsaka mūžīgas mīlestības solījumus.

Skaistas notiekošās procesijas bildes, šķiet, ir kaut kas nesasniedzams, taču patiesībā viss ir diezgan reāli un iespējami.
Anastasija un Ruslans sapņoja par eksotiskām kāzām un nolēma piepildīt savu sapni!

Mūsu redakcija lūdza līgavu sīkāk pastāstīt par to, kā organizēt sapņu kāzas. Mēs dalāmies ar Anastasijas stāstu par viņas un Ruslana kopīgo ceļojumu no iepazīšanās līdz ceremonijai Tanzānijas arhipelāgā.

"Mēs ar Ruslanu iepazināmies 2010. gada septembra beigās Studentu paradīzes studentu ballītē. Pirms tam mēs daudzkārt saskrējāmies, jo uzaugām vienā un tajā pašā apkaimē, bet nekad tā arī nebijām uzsākuši sarunu. Un tā mēs nonākam kopīgā lielā kompānijā, kur personīgi iepazīstamies. Šī nebija mīlestība no pirmā acu uzmetiena, un viņam bija jāpacenšas iekarot manu uzmanību. Tagad es saprotu un ļoti novērtēju vīra rakstura svarīgās īpašības - viņa neatlaidību un apņēmību visos jautājumos.

Ruslans izteica piedāvājumu pēc 8 gadiem, manā dzimšanas dienā, mūsu kopīgā ceļojuma laikā uz Ēģipti. Viņš pierunāja restorāna īpašnieku sameklēt svaigu ziedu pušķi, kas šajā valstī klimatisko īpašību dēļ ir retums, un uz paplātes ar jūras veltēm, bija nolikta arī kastīte ar gredzenu. Tas bija ļoti forši, negaidīti un romantiski!

Kad mēs sākām domāt par to, kādas kāzas mēs vēlētos, abi nonācām pie secinājuma, ka mēs sapņojam par kaut ko eksotisku, neparastu un īpašu. Ejot cauri iespējamām vietām, mūsu izvēle krita uz pasakaino Zanzibāru. Lēmums tika pieņemts un mēs sākām krāt naudu, lai piepildītu savu sapni!

Lēmumu par kāzu organizēšanu ārzemēs pastiprināja arī tas, ka pēdējā pusotra gada laikā mēs bijām ļoti noguruši no ierobežojumiem, maskām un karantīnas, mēs patiešām vēlējāmies aizbēgt uz pasaules malu, projām no burzmas, lai pilnībā atpūstos kopā ar savu mīļoto. Par laimi, salā bija minimāla saslimstība un nebija ierobežojumu: nebija nepieciešamas maskas, un mēs varējām brīvi apmeklēt jebkuru vietu.
Mēs nevarējām oficiāli reģistrēt laulību Āfrikā, jo vietējā laulības apliecība Eiropā nav derīga. Tāpēc vispirms mēs divatā lidojām uz Zanzibāru, Indijas okeāna krastā noorganizējām ceremoniju tikai mums, un, ierodoties mājās, oficiāli sarakstījāmies Rīgā un sarīkojām nelielu ballīti mīļajiem ārpus pilsētas.

Runājot par organizatoriskajiem jautājumiem, kopumā nebija nekādu grūtību, jo pasākums bija plānots bez viesiem, tikai mums diviem.
Pirms lidošanas caur Instagram es atradu vietējo fotogrāfu un sāku ar viņu sarakstīties, paskaidroju, kādi ir mūsu plāni un kā mēs iedomājamies šo notikumu, cik gaišas un interesantas fotogrāfijas vēlamies iegūt. Par laimi, šis cilvēks izrādījās gan fotogrāfs, gan organizators vienā personā. Viņš jautāja mums par mūsu vēlmēm attiecībā uz rotājumiem, uzkodām, vietām. Jau Zanzibārā, dienu pirms ceremonijas, viņš ieradās mūsu viesnīcā, kur visu sīki apspriedām.

Līgavas un līgavaiņa pucēšanās notika tieši ceremonijas dienā viesnīcā, no kurienes organizators mūs aizveda. Vispirms, viņš uzņēma dažas fotogrāfijas viesnīcas teritorijā un pēc tam aizveda uz vietu, kur tika sagatavota un izrotāta vieta mūsu kāzu ceremonijai. Runājot par grimu un frizūrām līgavai, man uzreiz jāsaka, ka Zanzibārā ar to ir grūti. Viņiem gandrīz nemaz nav skaistumkopšanas salonu, jo visapkārt valda mežonīga daba. Tāpēc mans ieteikums visām līgavām, kuras plāno kāzas šajā vietā, ir vai nu ņemt līdzi vizāžistu, vai arī visu savu kosmētiku un matu veidošanas rīkus paņemt no mājām un darīt to pašai.

Ar svaigiem ziediem ir tāda pati problēma kā Ēģiptē - mitrā klimata dēļ tie nevar ilgstoši saglabāt svaigu izskatu un tāpēc tie nav populāri. Ziedu kompozīcijas palīdzēja atrast viesnīcas administrators. Pilsētā patstāvīgi atrast vajadzīgo ir diezgan grūti, jālūdz palīdzība pamatiedzīvotājiem. Labāk, visam ceļojuma laikam nolīgt vietējo gidu. Mēs atradām savu gidu caur Youtube - mans vīrs skatoties video par Zanzibāru, uzdūrās vietējā aborigēna kanālam un uzrakstīja viņam. Un tā šis cilvēks kļuva par mūsu gidu visā mūsu uzturēšanās laikā salā.

Kā redzat fotoattēlā, viena no visspilgtākajām mūsu ceremonijas iezīmēm bija masaju cilts pārstāvju klātbūtne. Masajiem bija savas cilts tradicionālā atribūtika: viņi turēja zižļus, šķēpus, koka nūjas ar apaļu pogu galā un lielus nažus sarkanā ādas apvalkā. Masaji dziedāja savas tautas dziesmas un izpildīja dejas, kurās pamatelements bija palekšanās katras dziesmas beigās. Šo lēcienu tradīcija radās no tā, ka tad, kad cita cilts meitene kļuva par līgavu un bija gatava laulībām, tika sarīkotas paraugdejas. Katrs masajs pēc kārtas iznāca un lēkāja skanot ritmiskajam dziedājumam. Tas, kurš uzlēca visaugstāk, tika uzskatīts par labāko karavīru, un līgava deva priekšroku viņam. Bija ļoti izteiksmīgi!

Zanzibāra ir pārsteidzoši pasakaina, romantiska un neticami skaista vieta kāzām vai medusmēnesim. Ja jūs sapņojat par kāzām uz eksotiskas salas, ko apskalo okeāna smaragda krāsas ūdeņi, Zanzibāra tam ir lieliski piemērota.

Mēs nolēmām izvēlēties oriģinālo variantu ar masaju cilts klātbūtni, lai gan jūs varat izvēlēties tradicionālu ceremoniju pludmalē vai viesnīcā. Mēs bijām pilnīgā sajūsmā, brīnišķīgas atmiņas par ceremoniju un romantiskas atpūtas mirkļi uz salas ilgi sildīs mūsu sirdis! Mēs joprojām pārskatām fotogrāfijas, apbrīnojot tirkīza ūdeni un sniegbalto pludmali. Un kādi satriecoši saulrieti ir virs Indijas okeāna!

Zanzibārai ir neticami skaista daba, tiem, kas vēlas organizēt pastaigas džungļos, ekskursijas uz salām un alām. Tā kā esam dzīvnieku mīļi, mūs piesaistīja salas daudzveidīgā eksotiskā fauna.

Vienīgās grūtības mums sagādāja neparastie laika apstākļi. Zanzibārā ir augsts mitrums un gaisa temperatūra dažkārt sasniedz +40. Iesaku visām meitenēm, kuras plāno kāzas šajos platuma grādos, atteikties no apjomīgām, smagām kleitām par labu gaišām un gaisīgām, nenēsāt papēžus un nemēģināt veidot sarežģītu frizūru - mitruma dēļ tā ātri zaudēs savu formu. Šeit modē ir absolūts dabiskums.

Starp citu, Zanzibāras tuvums ekvatoram nozīmē to, ka saule riet virs horizonta ļoti ātri, tāpēc skaistai ceremonijai saulrieta laikā ir jāaprēķina katra minūte.

Stāsta beigās vēlos novēlēt visiem lasītājiem nebaidīties īstenot savas trakākās idejas, pat ja tās šķiet nereālas un tik tālas (it kā pasaules otrā malā). Ceļā uz sapņa piepildīšanu izbaudiet jebkuru procesu, kas jūs tam tuvina, un tad jums noteikti izdosies."

Mūsu redakcija vēlas pateikties Anastasijai par dalīšanos ar mūsu lasītājiem tik interesantā pieredzē, un mēs ticam, ka šis aizraujošais stāsts liks daudziem piepildīt savus viseksotiskākos sapņus!


1. Wedding Day Latvija aicina visus lasītājus, kas plāno ceļojumus, sekot līdzi pēdējiem jaunumiem saistībā ar situāciju ar koronavīrusu, lai nepakļautu briesmām sevi un apkārtējos. 

2. Masaji - ir viens no nilotu etniskajām grupām Āfrikas austrumos. Tie galvenokārt dzīvo savannā, Kenijas dienvidos un Tanzānijas ziemeļos. Gandrīz visi masaji runā masaju valodā, kas ir Nīlas–Sahāras saimes valoda, kā arī lieto Kenijas un Tranzānijas oficiālās valodas — angļu valodu un svahili. Masaji piekopj daļēju klejotāju dzīvesstilu, viņi galvenokārt ir lopkopji. (Materiāls ņemts no Wikipedia)

Dalīties: